نتایج جستجو برای عبارت :

کلوچه مغزدار ، مفید و مغذی

هیچ کلوچه‌ای مانند کلوچه جو دوسر سریع و آسان نیست. کلوچه جو دوسر یکی از کلوچه‌های مورد علاقه من است چون هم نرم و خوشمزه است هم خوشبو و هم یک کلوچه دانه‌ برجسته به خاطر وجود کشمش و گردو است که دانه‌های کشمش آن را یک کلوچه خال خالی بامزه کرده‌اند. این کلوچه برای همراهی با شیر عالی است بخصوص وقتی که دلتان یک شیرینی متنوع می‌خواهد.

ادامه مطلب
یه‌نفر تو خونه منه که نمی‌دونم از کجا آمده. یروز صبح بیدار شدم و اون تو آشپزخونه بود، بهم لبخند می‌زد و برام کلوچه می‌پخت. گفتم:″ببخشید، شما؟″ گفت:″ببخشید، کلوچه دوست نداشتی؟″ گفتم:″مسئله اون نیست.″ گفت:″نمی‌خواستم بیدارت کنم. ازینا بخور، حالت بهتر می‌شه.″ و بعد بهم کلوچه تعارف کرد.خوش‌مزه بودن. صدای غورباقه‌ها از حیاط پشتی می‌اومد، با خودم فکر کردم؛ ″نکنه اونا هم کلوچه بخوان؟″یه‌نفر بهم لبخند زد و گفت که نگران نباشم، برای اونا
مواد لازم برای تهیه کلوچه گردویی
تخم مرغ: ۱ عددشکر: ۱.۵ لیوانروغن: ۱ لیوانآرد: حدودا ۴ لیوانبکینگ پودر: ۲.۵ قاشق مرباخوریماست: ۱ لیوانگردو، شکر و دارچین: در صورت تمایل زنجبیل: برای وسط کلوچهزرده تخم مرغ برای روی کلوچه: ۱ عددکنجد: مقداری برای تزئین

ادامه مطلب
این سینه مرغ سوخاری مغزدار ساده‌تر از چیکن کیف است چون با روشی ساده‌ آماده می‌شود. در این روش شما مجبور نیستید که مرغ را با بیفتک کوب بکوبید و سروصدا ایجاد کنید (خصوصا اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید این دستور برای شما خوب است!) یا کره را سرد کنید و از آنجایی که مرغ صاف است و به شکل توپ رول نمی‌شود، سریعتر می‌پزد. با این حال هنوز هم خوشمزه است فقط سریعتر و آسانتر است همین!
وقتی که مرغها را از لایه بیرونی و سوخاری برش می‌زنید، مواد میانی که کر
خوراکی هایی وجود دارند که خوردن آنها لذت بخش تر از کلوچه های مفید هستند. افرادی که سلامتی برایشان مهم است، از مصرف غذاهای ناسالم و حاوی شکر چشم پوشی می کنند اما بسیاری از ما هنوز بعضی اوقات هوس شیرینی جات می کنیم. به همین دلیل است که داشتن یک دستور غذایی خوب که درکنار حس خوبی که از نظر جسمی و ذهنی به ما می دهد مطابق ذائقه ما نیز باشد، بسیار عالی است. کلوچه های نارگیلی که در ادامه دستور تهیه آنها ارائه شده است سرشار از فیبر، پروتئین و چربی سالم ه
کلوچه مغزدار یک میان وعدۀ مفید و مغذی برای روزهای طولانی سال است.

کلوچه مغزدار از کلوچه‌های خوشمزه‌ای است که بادام و فندق دارد و مصرف آن برای کودکان مفید است. تهیۀ آن در منزل خالی از لطف نیست و می‌توانید همراه با یک فنجان چای یا قهوه سرو کنید.
مواد لازم
آرد: ۲ فنجانبیکینگ پودر: یک و نیم قاشق چای‌خوریشکر: سه‌چهارم فنجانکرۀ آب شده: یک‌دوم فنجانرندۀ پوست لیمو ترش: یک قاشق سوپ‌خورینمک: یک‌چهارم قاشق چای‌خوریوانیل: یک قاشق چای‌خوریتخم‌
این کلوچه خوشمزه بسیار مقوی است.به جای اینکه آن را با شکرهای فرآوری شده شیرین کنید، می‌توانید از خرما استفاده کنید. برای طعم بخشیدن به آن بهتر است از وانیل، دارچین و نارگیل استفاده نمایید. مطمئن شوید که از تکه‌های نارگیل شیرین نشده استفاده می‌کنید. اگر نارگیل شما شیرین شده باشد، شکر بیشتری وارد بدن شما می‌شود.
زمان آماده سازی و پخت: کمتر از ۱۵ دقیقه
۱۲ کلوچه
مواد لازم:
یک پیمانه خرما
سه چهارم پیمانه پوره کدوتنبل
یک دوم پیمانه روغن نارگیل
با خودم می‌گم لابد آدم‌های چاق یا خوش‌اشتها آدم‌های شادتری هستن، یا مثلاً با خودشون مهربون‌ترن؛ مثلاً همین‌طور که دو تا کلوچه و لیوان چای‌شون جلوشونه و از پنجره بیرون رو می‌بینن، وقتی نگاه‌شون خیره می‌مونه به دود دودکش ساختمون روبه‌رو و با خودشون می‌گن، ببین چه سوزی داره دلش که تو این برف و سرما هنوز داغی‌اش رو داره، آره شاید تو همین حالت یه‌سری گفته‌ها و نگفته‌ها، دیده‌ها و ندیده‌ها، شنیده‌ها و نشنیده‌ها هم تو سرشون بالا‌پا
طرز تهیه کلوچه خرمایی
مواد لازم
روغن جامد :
۱/۴ پیمانه

آرد :
۱.۵ پیمانه

بیکینگ پودر :
۱ قاشق چای خوری

پودر قند و یا شکر :
۱ قاشق غذاخوری

شیر :
۶ قاشق غذا خوری

خرما :
۱۲ عدد

هل ساییده شده :
۱ قاشق غذا خوری

زرده تخم مرغ
به میزان لازم

طرزتهیه:
ابتدا فر را بر روی دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید تا به خوبی داغ شود. روغن و آرد را در درون ظرف مناسبی بریزید و این مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید می توانید این مواد را با کمک دست نیز با یکدیگر مخلوط کنید.سپس بیکی
این کلوچه خوشمزه بسیار مقوی است.به جای اینکه آن را با شکرهای فرآوری شده شیرین کنید، می‌توانید از خرما استفاده کنید. برای طعم بخشیدن به آن بهتر است از وانیل، دارچین و نارگیل استفاده نمایید. مطمئن شوید که از تکه‌های نارگیل شیرین نشده استفاده می‌کنید. اگر نارگیل شما شیرین شده باشد، شکر بیشتری وارد بدن شما می‌شود.
زمان آماده سازی و پخت: کمتر از ۱۵ دقیقه
۱۲ کلوچه
مواد لازم:
یک پیمانه خرما
سه چهارم پیمانه پوره کدوتنبل
یک دوم پیمانه روغن نارگیل
چطور بیزینس خودمون رو شروع کنیم؟!
قسمت اول

این عنوانِ مبحثیه که بهتون کمک میکنه تجارت خودتون رو از ابتدا شروع بکنید و دید مناسب تری نسبت به کسب و کارها و راه اندازی و ادامه شون پیدا کنید.

پس مستقیم بریم سراغ اصل مطلب

قدم اول:

قطعا هر کسب و کار و تجارتی با یک ایده شروع میشه!
وقتی ایده تون رو پیدا کردید ، باهاش بازی کنید!
تو گوگل راجع بهش سرچ کنید و تحقیقات روش انجام بدید!
اینکه موفق بوده یا نه!
اینکه توش رقابت هست یا نه!
و از این دست تحقیقات

چطور بیزینس خودمون رو شروع کنیم؟!
قسمت اول

این عنوانِ مبحثیه که بهتون کمک میکنه تجارت خودتون رو از ابتدا شروع بکنید و دید مناسب تری نسبت به کسب و کارها و راه اندازی و ادامه شون پیدا کنید.

پس مستقیم بریم سراغ اصل مطلب

قدم اول:

قطعا هر کسب و کار و تجارتی با یک ایده شروع میشه!
وقتی ایده تون رو پیدا کردید ، باهاش بازی کنید!
تو گوگل راجع بهش سرچ کنید و تحقیقات روش انجام بدید!
اینکه موفق بوده یا نه!
اینکه توش رقابت هست یا نه!
و از این دست تحقیقات

دونات عسلی
دونات
یکی از کیک و شیرینی های گرد می باشد شما می توانید آن را در منزل به
راحتی تهیه کنید, که میان وعده خوراکی مناسبی می باشد، بیشتر مورد علاقه
کودکان است. در ادامه این مطلب طرز تهیه دونات عسلی را مشاهده خواهید کرد.
دونات
از انواع کیک و کلوچه های خوش طعم است. دونات نیز همچون شیرینی کشمشی و
شیرینی نارگیلی میان وعده مناسبی در همه رده های سنی و پذیرایی عصرانه می
باشد. در طرز تهیه دونات ساده از روغن جامد و یا کره حیوانی و روغن مایع
است
اگر شما یکی از ۲,۷۰۰,۰۰۰ آمریکایی ها که اجتناب از گلوتن در رژیم غذایی خود ، نگران نباشید: این به این معنا نیست که شما می توانید غذاهای مورد علاقه مانند کلوچه کدو تنبل را نداشته باشند. شما فقط باید برای پیدا کردن دستور العمل حق. این یکی حاوی یک لیست مواد تشکیل دهنده ساده ، و کلوچه را می توان شلاق و پرتاب در فر در پنج دقیقه تخت.
این کلوچه بدون گلوتن کدو تنبل با یک پایه از جو و بادام آرد ساخته شده--که هر دو قلب سالم ، مواد تشکیل دهنده همه کاره در پخت.
انواع شیرینی خانگی عید، 40 سوغات ایرانی خوشمزه!
دسته: مناسبت ها
مناسبت ها: بوی عید و بهار و نوروز همه همراه با شادی و خوشی است. یکی از شادی های هر ساله خوردن شیرینی و خوراکی های خوشمزه ایرانی است که حتما همه با هیجان و ذوق زیادی آنها را نوش جان می کنند. در این مطلب از کمپین نوروزی انواع شیرینی ایرانی را برای شما معرفی می کنیم که در سرتاسر ایران پخته میی شود. با شناخت از انواع شیرینی خانگی مخصوص عید می توانید انتخاب های هیجان انگیزتری داشته باشید:
طبیعت گرم وخشک دارد.گردو میوه مغزدار باارزشی است ویتامین B موجوددرآن کاهش دهنده استرس است که درشادابی وحفظ سلامت پوست نقش مهمی دارد.گردو باعث می شود روده ها کار دفع را راحتر انجام دهند.مصرف گردودر رشدفیزیکی کودکان بسیار مفید است.
ادامه مطلب

طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه با جایگزینی قند مایع خرما بجای شکر این طرح میپردازد به چگونگی تولید کیک متناسب با قند مایع خرما در تیراژ بالا،مقدمه محصول، بررسی عرضه و تقاضا برای بازار، فن‌آوری و روش تولید، مقدار مواد خام مورد نیاز، پیشنهاد مساحت مناسب برای اجرای پروژه، مطالعه مالی و تجمع.به طور کلی قند خرما  از شیره خرما است که پس از استخراج، عصاره نخل را با از بین بردن پکتینی، پروتیین، فیبر و ترکیبات رنگی تصفیه می‌کند. فروکتوزهای شیرین
کلوچه سیب با طعم دلپذیر و بافت ترد خود یک میان‌وعده مغذی و سالم برای شما خواهد بود.
روزهای قرنطینه بهترین فرصت است تا افزون بر پخت غذا تهیه انواع شیرینی‌ را تجربه کنید. کلوچه سیب یکی از شیرینی‌هایی است که علاوه بر میان‌وعده، می‌تواند به عنوان یک صبحانه عالی و خوشمزه همراه با شیر گرم سرو شود. مجله دلتا را با طرز تهیه کلوچه سیب دنبال کنید.
مواد لازم

آرد ۲ پیمانه
تخم مرغ ۲ عدد
شکر ۱/۲ پیمانه
کره ذوب شده ۱/۲ پیمانه
سیب زرد خرد شده ۲ عدد
بیکی
قصه از آزمایش مارشملو شروع می‌شود، عینا از ویکی‌پدیا نقل می‌کنم:
«روش آزمایش:
روش اجرای این آزمایش به این شکل بود که بچه‌ها را یک به یک به اتاقی دعوت می‌کردند که در آن روی میز یک کلوچه (مارشمالو) بود، به بچه‌ها گفته می‌شد می‌توانند کلوچه را بردارند ولی اگر ۱۵ دقیقه صبر کنند و به کلوچه دست نزنند، علاوه بر همان کلوچه، یک کلوچهٔ دیگر هم جایزه می‌گیرند.
نتیجه آزمایش:
گروهی از بچه‌ها می‌توانستند مقاومت کنند و از دست زدن به کلوچه خودداری ن
کیک خانگی بردیا/گچساران
قبول انواع سفارشات تولد/کافی شاپ/کیکهای صبحانه و عصرانه/کیک های تکنفره مجلسی/انواع کاپ کیک و مافین ساده و مغزدار/کیک های رژیمی/کیک میوه ای/کیک اسفناج/کیک هویج گردو/انواع کیک های شکلاتی و خامه ای و پاستیل خانگی و ...
کیک ۱۰۰%خانگی با بالاترین کیفیت و با طعمی عالی و استثنایی
کافیست یک بار امتحان کنید
تهیه شده از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه شیرینی پزی 
تلفن ثبت سفارشات:
۰۹۱۷۵۱۹۸۸۱۶  رضایی
لینک کانال:
t.me/cake_bardia_gachsaran
بسته صبحانه همایشی
بسته صبحانه همایشی مراسم خود را از ایپک باکس انتخاب کنید .
شیرینیهای سالم صبحانه
کلوچه های صبحانه بهترین غذای صبحانه هستند .
مواد لازم مانند کتان ، جو دوسر ، آجیل و دانه ، آنها را با پروتئین ، چربی های سالم و فیبر پر می کند .
این دستور العمل های صبحانه موارد فوق العاده ای برای درست کردن یک صبحانه لاکچری را دارا هستند .
ایده های صبحانه با نان تست
اگر به دنبال ایده های آسان برای صبحانه هستید ، نان تست گزینه مناسبی برای شماست !
ی
یه نکته اساسی رو باید آویزه گوشمون کنیم جمله طلایی :" به من چه و به تو چه"
یعنی حالم داره بهم میخوره از این حجم از فضولی
آخه یکی نیست بگه به تو چه ربطی داره ک پروپوزالمو تصویب کردم یا نه! یا دوستم میگه میام دفاعت! یکی نیست بگه کلوچه من صدبار بهت گفتم بیا پیشم بعد ناز و گوز میکنی میگی بابام نمیزاره الان میگی میخوام بیام دفاعت؟! بیلاخ باووو 
عصابم شدیدا ریخته بهم
از اون طرف در دهن فامیلارو گل میگیری ک انقدر نپرسن چرا ازدواج نمیکنی از این طرف دوستای
گوشت چرخ کرده
مرغ
تخم مرغ
پیاز و سیر
آبلیمو
پودر سوخاری
نمک و فلفل و زردچوبه و پودر لیمو و دارچین
زعفران
رب گوجه

گوشت چرخ شده رو با پیاز رنده شده، سیر رنده شده، نمک و فلفل و زردچوبه و پودر لیمو و دارچین، تخم مرغ و پودر سوخاری مخلوط میکنیم و خوب ورز میدیم. به صورت گلوله در میاریم و توی روغن سرخ میکنیم.
گوشت مرغ رو با پیاز، سیر، نمک، آبلیمو و زعفران، تخم مرغ و پودر سوخاری توی غذاساز میریزیم.
بعد یه لایه نازک از مرغ رو دور گلوله های گوشتی سرخ شده
سلام
من چون سر کار می رم هفته اول تغییر عادت غذایی را با خوردن هر روز یک کف دست مرغ پخته شده به همراه سبزیجات پخته و ماست یا سالاد برای ناهار شروع کردم
صبحانه هم سعی کردم اصلا کیک یا کلوچه نخورم و یک کف دست نون با پنیر اندازه یک قوطی کبریت بهمراه یک خیار یا گوجه خوردم گاهی هم تخم مرغ آب پز.
شام هم باز به سمت سبزیجات پخته البته نه لزوما بخارپز رفتم.
نتیجه :
به نظرم چربی های شکمی را کمی کاهش داد در حدی که خودم حس کردم. البته توصیه می کنم شما با مرغ تن
سالم
امروز صبح ما درم من را زود تر از همه بیدار کرد ومن هم نشستم سر درس هایم  تادرس هایم را کامل کنم چون قرار است امروز همه باهم برویم سمینار پدرم و پدرم بهما گفت که انجا یک زمین فوتبال دارد
وقتی مشق هایم تمام شد صبحانه یمان راخوردیم وبعد لباس هایمان را پوشیدیم و باماشین رفتیم به ترفی که پدرم انجا سمینار
داشت وقتی رسیدیم به انجا یعنی استخر ایسار من بعد از اشناشدن بامحیط از مادر وپدرم اجازه گرفتم ورفتم در زمینفوتبال چمن  وانجا یک کاور به ما د
  در پست قبل 5 بسته بندی جذاب را بررسی کردیم در این بخش به بسته بندیهای بیشتری می پردازیم:

6. Allsorts Black and White
یک ظاهر جدید و متفاوت برای شکلات‌های دوران مدرسه
در سال ٢٠١۴، Liquorice Allsorts، با الهام گرفتن از طرح‌هایی که آژانس Bond Creative برای Cloetta، یک شرکت شکلات‌ سازی بنام و برجسته در شمال اروپا، زد، بسته‌ بندی های خود را تغییر داد و نو نوار کرد.
اشکال و رنگ‌های متمایز شکلات‌های قدیمی در این بسته‌ بندی های جدید حفظ شده و فقط کمی مدرن‌تر شده‌اند. چنین
پسربچه ده دوازده ساله گوشه پیراهنم را گرفته و رها نمیکند. با التماس میگوید:عمو،عمو، تو رو خدا کمک کن، گرسنه ام...
من از زیر کتاب و دفترها کمی نان و کلوچه و شکلات پیدا کردم و به پسربچه تعارف کردم. با خیره سری از دستم گرفت و زیر پا له کرد. با تحکم گفت: عمو، پول بده، خودم هرچی بخوام بخرم. پول بده. عمو، عمو...
من واقعا موجود خویشتنداری ام. وگرنه میخواستم بگویم: عمو ننته! هفت جد و آبائته!
+هیچ کاری به گرونی و نفت و دلار و طلا و فلان فلان فلانمون ندارم. اون ب

بازم هوای خونمون عطر نفس هاتو می‌خوادصد تا سبد ترانه و قصه شبهاتو می‌خواد
اشکای دونه دونتون گوشه چشماتون رٙوونخونه هنوز تو رو می‌خواد مادربزرگ مهربون
چادر نماز گُل گُلی سر بُکنی توی حیاطواسه تموم بچه‌ها کلوچه رو کنی بساط
سماورت تموم روز خنده کنون قل می‌زنهعطر چاییت به دلهامون یواشکی پل می‌زنه
بازم صلوة ظهر شده تسبیح و مُهرتو بیارتٙهِ نمازت واسه ما کمی دعا بزار کنار
شنگول و منگول تو رو هنوز به یادم میارمشب هنوزم با قصتون سر روی بالش م
ما أكثر ما یُواجَه الزائر بهذا السؤال غیر الوجیه: "هل استلمت الضریح؟" فصار كثیر من الزوّار یزعم أن الزیارة من دون استلام الضریح غیر مضبوطة، فلا تهنأ له الزیارة إلا إذا استطاع أن یشقّ طریقا من بین الازدحام إلى الضریح. فإن قدر على ذلك رجع إلى أهله مسرورا مرفوع الرأس، وإلّا رجع خائباً! لیتنا كنّا ندع هذا السؤال جانبا، لكی لا یشتبه الأمر على بعض فیزعم أن قد أفلح الیوم من استقوى! إن استلام الضریح عمل جیّد وعظیم بلا ریب، ولا یحلو للضریح أن یُترك خ
انکار نکنید که پای ثابت هر سفری سوغات خریدن است. در این پست به شیوه‌ی پستی که راجع به سوغات اصفهان داشتیم، سوغات کاشان و محل خریدش را برای شما خواهیم گفت تا با تصمیم گیری مناسبی در کاشان خرید کنید.
در هر شهری سوغات به دسته‌ی خوردنی و بُردنی تقسیم می‌شوند:
سوغات خوردنی کاشان
پشمک یا کلوچه و یا حاجی بادومی، کدام یک را بیشتر دوست دارید؟
باقلوا
باقلوا شیرینی محبوب کاشانی‌هاست که بر اساس مغز آن به چند دسته تقسیم می‌شوند:
گردویی
بادامی
فندقی
پس
انکار نکنید که پای ثابت هر سفری سوغات خریدن است. در این پست به شیوه‌ی پستی که راجع به سوغات اصفهان داشتیم، سوغات کاشان و محل خریدش را برای شما خواهیم گفت تا با تصمیم گیری مناسبی در کاشان خرید کنید.
در هر شهری سوغات به دسته‌ی خوردنی و بُردنی تقسیم می‌شوند:
سوغات خوردنی کاشان
پشمک یا کلوچه و یا حاجی بادومی، کدام یک را بیشتر دوست دارید؟
باقلوا
باقلوا شیرینی محبوب کاشانی‌هاست که بر اساس مغز آن به چند دسته تقسیم می‌شوند:
گردویی
بادامی
فندقی
پس

سلااااااااااااام سلااااااااااااام سلااااااااااااام سلااااااااااااام خوبید؟منم خوبم!جونم براتون بگه که دیروز ساعت نه سوییت رو تحویل دادیم و راه افتادیم سمت کرج و اول از لاهیجان پیمان و پیام رفتند طبق معمل همیشه کلی کلوچه و این چیزا گرفتند و بعدش دیگه سوار شدیم و روندیم به سمت کرج ،وسطا هم یه جا نشستیم صبونه خوردیم و ساعت دو و نیم اینجورام رسیدیم قزوین و اونجام ناهار خوردیم و دو سه ساعتی استراحت کردیم و بعدش یه کله تا کرج اومدیم و پیام جل
نام لاهیجان با چای گره خورده است؛ چای خوش‌عطر و طعم ایرانی. اما سوغاتی‌های این شهر فقط به این نوشیدنی گرم خوش‌طعم محدود نمی‌شود. در واقع سوغاتی‌هایش انقدر تنوع دارد که گاهی انتخاب از بین آنها سخت است. البته وقتی یک شهر سوغاتی‌های زیادی داشته باشد هربار می‌توانید یکی از آنها را با خود به خانه بیاورید و چه چیز جذاب‌تر از سوغاتی‌های متنوع از شهر محبوبی که از سفر به آنجا و دیدن زیبایی‌هایش خسته نمی‌شویم. این مطلب مجله گردشگری سفرزون را ب
مولوشه ( تو شناسنامه اسمش کلوچه ست)، خرگوش منه که با هم هرروز درس میخونیم. چند روزه که اپ study bunny رو دانلود کرده‌م و خیلیییییی دوسش دارم. به اینصورته که میذارمش روی حالت درس خوندن و هم‌زمان خودمم با خرگوش میخونم. اگرم وسطش بخوام درس خوندنو قطع کنم باید دکمه‌ی استپ رو بزنم و در آخر روز هم بهم با نمودار نشون میده چقد درس خوندم، خودتون هم میتونید درسا رو با برچسب جدا کنید از هم. 
به ازای هر ده دقیقه یه سکه جایزه میگیرم و باهاش برا مولوشه چیزای مخت
صبحی رفتم پارک سر کوچه، چند دوری دویدم. چه می‌دونم، شبیه این گوشت‌های یخ‌زده شده‌م. برای صبحانه یک روز در میان خامه با مربا و تخم مرغ می‌خورم و ترتیبشون را قاطی نمی‌کنم. ولی صبح‌ها چایی نمی‌خورم که اون رو با عطر کسی هم بزنم، قهوه می‌خورم با یک تکه کلوچه که خانگی نیست. روزهایی که سر کار می‌رم حالم بهتره، هر چند اونجا هم تبدیل به برج زهرمار شدم ولی کارم رو می‌کنم و وسط کار کلی ایده برای نوشتن سراغم میاد. ایده‌هاش مسخره‌ن و شما نمی‌خواید
از قدیم ها و خیلی سال پیش
شاید بگویم دوران کودکی
باورتان می شود که
 من از مادربزرگم می ترسیدم
هنوز هم می ترسم
می پرسید چرا؟
از آخرین خاطرات کودکی ام که در گوشه خاطراتم است
همین قدر یادم می آید
که دفعه اولی که من عقل درست و حسابی داشتم
و
تازه می فهمیدم چی به چیه
به خانه مادربزرگ رفتیم
از همان کودکی وزن سنگینی داشتم
در را که باز کردند
جوری صورتم را می بوسید
انگار مزه مزه می کند
دهان بی دندان و لب های شل و ول
را بر لپ های من آنچنان می کشید
و از مزه اش
توری نوار نقاله چون بصورت زنجیره ای است دارای انعطاف بوده و براحتی قابل گردش می باشد، به همین جهت در صنایع زیادی کاربرد دارد.
این توری ها در دمای بالا و فشار مقاومت بالایی داشته و به همین خاطر توری نقاله در صنایع موادغذایی کاربرد شایانی دارد که از آن جمله : کارخانجات بیسکویت ، نان ، خشک کن ، صنایع شکلاتسازی ، کیک و کلوچه ، شیرینی پزی و چیپس و پفک اشاره کرد.
توری نوار نقاله در اشکال لوزی ، کبریتی و یا هفت و هشتی از جنس توری گالوانیزه ، توری استی
این میکسر جهت آماده سازی خمیر بیسکویت و کلوچه که نسبتاً دارای بافت فشرده تری نسبت به سایر خمیرها می باشد، استفاده می شود.
انحنای پره ها به صورت پیچشی طراحی شده که باعث میش ود خمیر کاملاً یکنواخت شود.
سرعت پره ها با ختلافی که با هم دارند به یکنواخت سازی خمیر کمک می کند و اپراتور با تغییر سرعت قادر است انواع خمیرها را آماده پخت نماید.
مشخصات عمومی

طراحی
منحصر به فرد شکل، اندازه و زوایای پره ها

جنس
استیل

نوع مخزن
تک جداره یا دوجداره به سفارش مش
۸ خرداد هر سال روز جهانی بیسکویت است. به همین مناسبت بد نیست کمی در مورد تاریخچه بیسکویت و شیرینی پزی در ایران و جهان بدانیم. یک خوراکی لذیذ و خوشمزه که در خاورمیانه آن را با انواع غلات، شهد و عسل و انواع مغز و آجیل فراوان (انواع باقلوا و مسقطی و کلوچه)، در اروپا و ترکیه بیشتر به عنوان صبحانه و بیشتر با انواع میوه فصل مثل انواع تارت و کیک شکلاتی و در قسمت شرقی آسیا با پایه اصلی برنج می‌پزند. 
تاریخچه جالب بیسکویت در جهان

ادامه مطلب
15 دستور العمل کرن بری که فراتر از سس هستندپاییز طعم های عطر و طعم و مزه ای را با خود به ارمغان می آورد: سیب های تازه از باغ ، کدو تنبل و کدو تنبل ، و البته ، طرف ژلاتینی مورد علاقه همه - یعنی کرن بری. با این دستور العمل های خوشمزه که زغال اخته را در هر دو ارائه شیرین و زرق و برق قرار می دهد ، بیرون از استوانه بیاندیشید. شما هرگز به همان روش سس جیگلی نگاه نمی کنید.نحوه انتخاب زغال اخته و تازه نگه داشتن آنها    01 از 15    پای سیب زغال اخته    پای سیب
 بعد شیش روز  سخت کاری فرا رسیدن جمعه رو واااقعا به خودم تبریک میگم و برنامم برای این بیست چار ساعت تعطیلات عبارت اند از :به نام خدا لش کردن!!!
به  خدا به همه اولتیماتوم (ایشالا که درست نوشتم)دادم  که فردا کسی منو از خواب بیدار کنه نه تنها دیگه با هیچکدومتون حرف نمیزنم بلکه اگه ضربه خورد به سرم خواستم از خونه برم بیرون دارم بزنید ولی بهم اجازه ندید..
سوال اصلیم اینجاست آیا یه روز دلم برای این روزایی که نه صب از خونه میرم بیرون نه شب برمیگردم خون
 معرفی 3 خودرو برای جایگزینی پراید
1. رنو کویید
رنو کویید نام خودرویی بود که ابتدا سال 96 قیمت 20 و سپس 30 میلیون تومانی داشت و از طرف رنو برای تولید انبوه در ایران انتخاب شده بود. اتفاقی که هرگز رخ نداد. یکی از اصلی‌ترین جنبه‌های رقابتی کویید این بود که برخلاف پراید، پژو 206 و رانا، فضای صندلی‌های عقب به اندازه بوده و حتی برای افراد رعنا هم به نسبت مناسب بود! پیشرانه کوچک با 800 سی‌سی حجم و 53 اسب بخار قدرت که بی‌لرزش کار می‌کند به خوبی بدنه سبک و 70
پک صبحانه همایش
پک صبحانه همایش بیش از 60 دستور العمل صبحانه سالم ، به 11 دسته تقسیم شده اند :
جو دوسر ، تخم مرغ ، اسموتی ، کاسه ، نان سریع ، پنکیک و وافل ، تاکو صبحانه ، کلوچه های صبحانه ، نان تست ، کلوچه .
این که آیا شما کسی هستید که صبح چیزی دلخوش یا شیرین را میل می کنید ، یا دوست دارید از صبحانه در خانه لذت ببرید 
مطمئنا صبحانه سالم را که دوست دارید .
جو دوسر
جوها از فیبر پر شده اند ، بنابراین یک صبحانه سالم عالی هستند !
شما میتوانید داخل پکتون از
1. بهترین و باحال ترین سیزده به در عمرم تو کشتی کروز و با کنسرت شهرام شب پره :))))
2. صندلی راک سورپرایزی پسرجان و همسرجان؛ لبخند گنده حتی همین الان
3. اولین پیاده روی با دوست جان بعد چندین سال و راه رفتن کنار رودخانه پارک ساحلی 
4. پیاده روی های تابستونی با پسرجان و صبحانه زدن تو پارک 
5. روزی که پسرجان رو تو مدرسه جدید ثبت نام کردم و تامام
6. سوم مهر روزی که پسر شیرازی قشنگ و عزیزم اومد تو زندگیمون
7. روزی که دکتر ق. پیام داد که به قدری از ترجمه هام رضا
پنکیک نوعی نان و یا کیک بسیار ساده است، لزوما شیرین نیست! دستور العمل های پنکیک در سراسر دنیا متفاوت هستند، اما همه مواد تشکیل دهنده اساسی یکسانی شامل آرد، تخم مرغ و شیر دارند. بعضی از کشورها، مانند ایالات متحده و کانادا، برای صبحانه از پنکیک استفاده می کنند، در حالی که در برخی کشور های اروپایی دیگر، به عنوان دسردر کنار غذا از آن استفاده می کنند. پنکیک معمولا با کره و شربت، انواع مربی و میوه یا شکلات سرو می شود. و این بسته به ذائقه ی شما دارد. 
واگن برای حمل محصولات ، قبل یا بعد از پخت استفاده می شود و در تنوع و ابعاد مختلف بسته به سفارش مشتری ساخته می شوند. ابعاد نرمال این واگن 180*50*85 سانتی متر است.
ویژگی های واگن حمل محصول :
به طور کلی واگن حمل محصول دارای ابعاد استانداردی می باشد که در بالا اشاره شد، جنس استفاده شده عموماً از استیل و برای افزایش کیفیت مجهز به چرخ های نسوز متحرک است.

تولید سینی واگن حمل محصول :
سینی واگن حمل محصول در ابعاد و اندازه های مختلف طراحی و تولید می شود که ای
لایف ایز فاکین هارد، وقتی داشتم آشغالارو جم می کردم گفتم، بلید ادامه داره و در این حالت کار کردن خیلی سخت تره، حال آدم خراب میشه ولی فقط خراب جسمی، یعنی جسمت خرابه و وقتی ملاتونین میخوری دراز می کشی روی تخت تا لذت هیچکاره بودنو حس کنی تازه متوجه پاهات میشی که تیر می کشن، مچ پات و انگشتای پات و حتا ناخناش درد می کردن کل روز و تو وقت نداشتی به صداشون گوش کنی، بعدم یاد عشق مجازیت میفتی که دیگه نیس و اون آهنگیو که اونقد پخش شده رفته تو صدر پخشیا گو
بخشی از کلمات انگلیسی که ریشه تورکی دارند .

بوکمک bükmək (تاکردن)
کتاب= book

یوغوت yoğut (ماست)
ماست= yoghurt

جره cərə (کوزه)
کوزه= jar

دیب dib (قعر و ته)
عمیق= deep

اوکوز öküz (گاو نر)
گاونر= ox

چاپباق çabaq (بریدن و قطع کردن)
قطع کردن و بریدن= chop

تپه təpə (سر)
نوک و سر= top

یاشماق yaşmaq
یاشماق= yashmak

یورت yurd (محوطه)
حیاط= yard

یه نگی yengi (جدید و تازه)
یه نی yeni (جدید و تازه)
جوان= young
مردم دنیای جدید(لهجه آمریکایی)= yankee

فرلانماق fırlanm aq (چرخیدن)
پیچیدن و
بعضی افراد هم به طور کلی کمبود وزن دارند و برای اینکه سالم باشند و انرژی بیشتری بدست بیاورند به دنبال افزایش وزن هستند. یکی از مشکلات شایع که در راه اضافه کردن وزن بوجود می آید استفاده بیش از حد از غذاهای پر کالری و بی ارزش از نظر مواد مغذی است. این شیوه به جای اینکه باعث به وجود آوردن عضله بشود باعث بدفرم شدن بدن و افزایش توده چربی میشود. در این مطلب شما را با مواد غذایی آشنا میکنیم تا بتوانید افزایش وزن سالمی داشته باشید: مغزدانه ها و کره مغز
  در پست قبل 5 بسته بندی جذاب را بررسی کردیم در این بخش به بسته بندیهای بیشتری می پردازیم:

در سال ٢٠١۴، Liquorice Allsorts، با الهام گرفتن از طرح‌هایی که آژانس Bond Creative برای Cloetta، یک شرکت شکلات‌ سازی بنام و برجسته در شمال اروپا، زد، بسته‌ بندی های خود را تغییر داد و نو نوار کرد.
اشکال و رنگ‌های متمایز شکلات‌های قدیمی در این بسته‌ بندی های جدید حفظ شده و فقط کمی مدرن‌تر شده‌اند. چنین
دوره های آموزش رایگان  فنی و حرفه ای ویژه شهروندان و کارآفرینان  منطقه 19 در رشته های متنوع برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، حمید بهرامی معاون اجتماعی و فرهنگی با اعلام مطلب فوق افزود: با توجه به اهمیت فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه و ارتقای مهارت های شهروندی و فراهم شدن شرایط برای ایجاد کسب کارها برای شهروندان طی هماهنگی های انجام شده سازمان خدمات اجتماعی با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران دوره های آموزش

مردمی که اسیر جهل اند حتی بال های فرشته ی نجاتشان را از ریشه می کنند و خام خام می خورند.
تاج بر سر ابلیس می گذراند و با جام هایی مملو از خون، معصومیت را غسل می دهند. در این میدان مرگ می رقصد، شیطان وحشیانه می خندد و اتفاقا کلوچه های شیرین عمه خانم گوشت نوزاد از آب در می آیند.
عیسی مصلوب با درد به گناه آدمیان می گرید و مردی دیوانه وار زیر تیر سوزاننده ی خورشید، سرود یکشنبه ها را می نوازد. 
کلیسا، میخانه و کشیش، ساقی می شود. ستاره ی اقبال مرده و جه

مسقطی یک شیرینی نرم و شفاف است که با گلاب، نشاسته، شکر و آب تهیه می‌شود. این شیرینی معمولا در کنار کلوچه در ابتدای سال جدید شمسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مواد لازم
100 گرم نشاسته گل
20 عدد دانه هل
200 گرم شکر
50 گرم بادام بو داده شده
3 پیمانه آب سرد
2 قاشق غذاخوری زعفران دم کرده
¼ پیمانه گلاب
2 قاشق غذاخوری باتکای سفید
50 گرم روغن آب شده
¼ پیمانه پودر پسته و بادام
دستور العمل‌
نشاسته و آب را در کاسه‌ای بریزید و هم بزنید تا نشاسته در آب
شاید باورتون نشه، اما سنتز کردن همین کاتالیست دو هفته زمان گرفت. حالا هنوز داستان تموم نشده، فردا صبح باید ببرم یه تست ازش بگیرن که اگه اوکی بود برم سراغ انجام آزمایشم، و خب انجام دادن اون تست هم بین ۷ تا ۱۰ روز وقت می گیره و این یعنی ۱۰ روز دیگه هم دستم توی پوست گردو باید باشه..این ها رو گفتم تا به اون هایی که می گن رفتی تهران خوش می گذرونی بگم اینطوری ها هم نیست، که اگه بود من امروز تا لنگ ظهر می خوابیدم و ناهار توی یه فست فودی پیتزا می زدم به بد
در استانبول نان های فراوان و متنوعی وجود دارد که با ارزش ترین جز بر سر سفره های وعده های غذایی در ترکیه است.نان هایی خوشمزه با تنوع و هر سلیقه ای که هست.به دلیل زیاد بودن مسلمانان در ترکیه و احترام خاصی که آن ها به نان میگذارند هنگام پخت نان با نام پروردگار آن را آغاز میکنند.حال در این مطلب از انواع نان ها در ترکیه صحبت خواهد شد.معروفترین و پرطرفدارترین نان در ترکیه به نام پیده است که در ماه رمضان جز اصلیترین جز در سفره های افطار است.که در طعم ه
شهر
لاهیجان که در بین ما ایرانیان به عروس گیلان شهرت دارد در شرق گیلان واقع شده است
و حدود 45 دقیقه با مرکز استان فاصله دارد. کلمه لاهیجان بر اساس اسناد قدیمی به
معنی ابریشم است. شهر لاهیجان نیز در دوران مغول ویران گردید و مجددا آباد شد و
رونق یافت. جالب است بدانید که این شهر در اوایل قرن ۸ هجری قمری و در سال ۷۰۵
توسط «اولجایتو» فتح و محل حکومت «کیائیان» شد. عمده محصولات شهر لاهیجان چای و برنج و ابریشم است. شهر لاهیجان نیز
همانند بسیاری از شهر ها
ممکن است برای بعضی از افراد عجیب باشد اینکه افرادی هستند که می خواهند وزن خود را افزایش دهند این افراد از لاغری خود رنج می برند و هر چه غذا می خورند وزنی اضافه نمی کنند. شاید به نظر خوب بیاید اینکه آنها می توانند هر چه را که دوست دارند بخورند و نگرانی نداشته باشند ولی این کمبود وزن باعث مشکلاتی مانند ضعف ،فشار خون ، استخوان درد ، کاهش توانایی و … این افراد سعی می کنند با رژیم غذایی یا دارو به وزن خود اضافه کنند.
عوارض لاغری
پوکی استخوان
مشکلات
هفته گذشته هفته خاصی بود. به قول خودم در رویا هم نمی‌دیدم که چنین اتفاقی بیفتد. سفر... خوابیدن زیر ستاره‌ها، چادر تاریک، آب‌انبار... قرار ملاقات در شهر خودش، پارک آبشار، اسلایدر، آهنگ شهرام شکوهی،مشاهده غروب خواجو، نماز مغرب و عشا، موبایل کافی، کوه‌صفه، دراز کشیدن روی چمن‌ها و صحبت در مورد نحوه آشنایی با همسر و دغدغه‌ها و ... آبمیوه خوشمزه. 
خوابیدن لای چمن‌های پر گل در میان دشت. گرفتن عکس‌های متنوع. 
آخرین خداحافظی را یادت می‌آید؟ -آیا ا
هفته گذشته هفته خاصی بود. به قول خودم در رویا هم نمی‌دیدم که چنین اتفاقی بیفتد. سفر... خوابیدن زیر ستاره‌ها، چادر تاریک، آب‌انبار... قرار ملاقات در شهر خودش، پارک آبشار، اسلایدر، آهنگ شهرام شکوهی،مشاهده غروب خواجو، نماز مغرب و عشا، موبایل کافی، کوه‌صفه، دراز کشیدن روی چمن‌ها و صحبت در مورد نحوه آشنایی با همسر و دغدغه‌ها و ... آبمیوه خوشمزه. 
خوابیدن لای چمن‌های پر گل در میان دشت. گرفتن عکس‌های متنوع. 
آخرین خداحافظی را یادت می‌آید؟ -آیا ا
بنده از آن دست دانش آموزان سحرخیزی هستم که مخصوصا در ماه دی:) صبح۴:۵۰ از خواب می پرم و هجوم می برم برای مرور(مدیونین فک کنین چیز دیگه ای باشه:) و به همین منوال ادامه می دهم تا زمانیکه ۱۵مین به شروع امتحان بماند. در این لحظه متحول شده از جا میپرم و هجوم می برم برای پوشیدن فرم مدرسه و گلاب به روتون، روم به دیوار برای تخلیه:| بدین ترتیب هنگامیکه ۷مین به شروع امتحان مانده این شخص تازه خانه را به مقصد مدرسه ای که در بهترین شرایط ۱۵مین فاصله دارد! ترک می
فروشگاه اینترنتی و آنلاین گیلی شاپ با کادری مجرب و دلسوز افتخار دارد بهترین، مرغوب ترین و اصیل ترین سوغات و صنایع دستی بومی و محلی استان گیلان را با نازلترین قیمت به شما هموطنان عزیز و گرامی در سراسر کشور عرضه نماید. این مجموعه امیدوار است با هدف رضایت و کسب اعتماد شما عزیزان بتواند فرهنگ غنی این استان را حفظ و از تولیدات صنایع دستی حمایت کند. گیلی شاپ، بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی استان گیلان، با گستره‌ای از سوغات و صنایع دستی متنوع است
بروکسل با داشتن غذاهای خوشمزه  از جمله کلوچه ها است که اسم خود را زنده نگه داشته است. این شهر همچنین با داشتن معماری جذاب و فعالیت های تفریحی فراوان، مقصدی گرطرفدار برای مسافران است. بروکسل مطمئنآ مکانی عالی برای سفرهای تجاری است و بازدید از بروکسل که اندکی از همه فرهنگ های این شهر را دارد تجربه ای فراموش نشدنی است.راه های بسیاری برای بازدید از بلژیک وجود دارد، اما پیشنهاد ما این است که از بروکسل شروع کنید، جایی که همه چیز از آشپزخانه گرفته
فر گازی تمام استیل تک کشوی خوشپخت 
بهترین وسیله برای پخت انواع شیرینی کیک کلوچه پیتزا و نان سنتی و فانتزی 
و... 
این فر گازی مناسب برای استفاده در مصارف خانگی است
جنس بدنه فر از استیل دو جداره ضخیم بوده 
که بین دو جداره از عایق حرارتی استفاده شده 
که باعث استحکام، دوام، بیشتر و همچنین
بالا بردن کیفیت پخت شده . 
این فر کارآمد 
دارای یک صفحه چدنی (ساچ) به قطر 35 cm 
و یک قالب پخت کشویی 
میباشد . 
فرگازی تمام استیل تک کشوی ساده خوشپخت 
دارای یک سال ض
من یادمه وقتی که توی یه پستی کاملا توهین کردم به پسرای ایرانی چون میدیدم که همه شون توی کانادا چقدر ادعا جا به جا میکنن و چقدر تهی هستن در نتیجه عقده رو خالی کردم سر مخاطبای بدبخت وبلاگ
یادمه کامنت دونی اون پست رو بستم.
و ملت از شرمندگی بنده در پست قبل ترش دراومدن!
اقای یگانه یه وقتایی یه پستهایی میذاری که ادم میخواد همون جا یه کامنت بذاره ولی کامنت دونیت بسته هست!
یاور میبینی کامنت دونیش بازه ولی پیچیده مینویسه. 
یعنی من هر دو پاراگرفی که میخ
سوربیتول
توضیحات
سوربیتول که غالبا به عنوان گلوکزیتول شناخته می شود، ماده ای است که طعم شیرین دارد و در بدن انسان به آرامی متابولیزه می شود. مصرف این ماده به عنوان جایگزین شیرین کننده ها، کاهش گلوکز را در خون به همراه دارد. بیشترین مقدار سوربیتول از ذرت گرفته می شود، اما به عنوان مثال در سیب، گلابی، هلو و آلو و غیره در طبیعت وجود دارد.
موارد مصرف :
آدامس های بدون قند
کیک
کلوچه و نان
شکلات های رژیمی
پاستیل
دارو سازی و پزشکی
این ماده بعنوان شی
نحوه حفظ کرن بریکرن بری فقط چند فصل در تعطیلات زمستانی است ، اما دلیلی برای لذت بردن از آنها در طول سال وجود ندارد. علاوه بر سس ها و شربت های زغال اخته ، آنها در کلوچه ها ، پنکیک ها ، خشک شده برای میان وعده یا پوره شدن در سس سالاد فوق العاده هستند. در اینجا روش های مورد علاقه من برای حفظ زغال اخته وجود دارد.    01 از 06    سس آلبالو سبوس دار را با سیب و پرتقال مخلوط کنید    یک کاسه زغال اخته    صنوبر / لدا مریدیت    این سس کرن بری مورد علاقه من ا
فر گازی رومیزی دو سینی خوشپخت
تمام آن چیزی که از یک فر انتظار دارید.
این فر دارای بالا ترین کیفیت در طراحی ساخت و پخت بوده ومناسب برای پخت انواع شیرینی کیک کلوچه پیتزا و.
میباشد.
این فر زیبارا میتوانید روی کابینت قرار دهید
و آن را جایگزین توستر ها و ماکروویو های برقی
بسیار پر مصرف و زیان آور برای سلامت انسان کرد.
جنس بدنه فر از استیل ضخیم ۵۰ (پنج دهم) بوده
و دو جداره میباشد .
وسوخت آن با گاز است
این فر دارای
دوقالب پخت ویک قالب اضافه یک سینی فلزی
حق با تو بودمی بایست می خوابیدماما چیزی خوابم را آشفته کرده استدر دو ظاقچه رو به رویم شش دسته خوشه زرد گندم چیده امبا آن گیس های سیاه و روز پریشانشانکاش تنها نبودمفکر می کنی ستاره ها از خوشه ها خوششان نمی آید ؟کاش تنها نبودیآن وقت که می تواستیم به این موضوع و موضوعات دیگر اینقدر بلند بلندبخندیم تا همسایه هامان از خواب بیدار شوندمی دانی ؟انگار چرخ فلک سوارمانگار قایقی مرا می بردانگار روی شیب برف ها با اسکی می روم ومرا ببخشولی آخر چگونه می شو
ثبت برند در غرب تهران
می توانید به منظور ثبت برند در غرب تهران به ثبت هما مراجعه نمایید.                                                                                                                                    
برای ثبت برند نمی توان از نام های شناخته شده و معروف استفاده کرد . 
نام برند انتخاب شده نباید 50 درصد مشابه برندهای دیگر باشد .
نمی توان نام مناطق جغرافیایی را برای ثبت برند مورد استفاده قرار داد .
لوگو ارائه ش
مغز گردو
نوعی خشکبار مقوی است که با خارج کردن آن از پوسته سخت گردو قابل استفاده‌است. مغز
گردو را با نام غذای مغز نیز بیان کرده‌اند، زیرا مغز گردو سرشار از امگا۳ است که باعث
کارکرد بهتر مغز می‌شود. گردو یا جوزمیوهای گرد، با دو پوسته، یکی نرم و سبزرنگ که
به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است. مغز آن خوراکی است و
روغن فراوان دارد.گردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی دارد. گردو منبع
عالی پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها،
نکات آشپزی کرن بریاگرچه کرن بری با تعطیلات مانند شکرگذاری و کریسمس همراه است و اغلب فقط به عنوان سس کنسرو زغال اخته خورده می شود ، اما این میوه تازه یا خشک یک ماده عالی برای اضافه کردن به هر دو نوع دستور العمل شیرین و خوش طعم در تمام طول سال است. کرن بری در سس های خانگی ، ژله ها ، دمنوش ها و کالاهای پخته شده و همچنین انواع غذاهای خوش طعم فوق العاده است.اما قبل از شیرجه رفتن به یک دستور العمل ، بهتر است چند نکته را در زیر کمربند خود داشته باشید تا
شرایط نگهداری همستر
حالا که تصمیم به نگهداری یک همستر گرفته‌اید بهتر است وسائل نگهداری از او را فراهم کنید. نکات زیر در فراهم آوردن این شرایط کمک می‌کند:
شما به یک قفس نیاز دارید که حداقل 15 اینچ طول و 12 اینچ عرض داشته باشد، که برای یک همستر یا دو همستر کوچک مناسب است.
ساده‌ترین راه برای اطمینان از رژیم غذایی همستر خود فراهم آوردن بهترین نوع از غذاهای آماده است. سپس رژیم غذایی او را با قطعاتی میوه و سبزیجات و وعده‌ای از کرم کامل کنید. تنوع د
فر برنج تک پرس دستگاهی است برای پخت برنج تک نفره در قابلمه های کوچک که به کته کباب مشهور است. این دستگاه اولین بار توسط شرکت خلاق دما گستر شیدپخت با سیستم تابشی طراحی و به بازار تجهیزات رستورانی ایران عرضه شده است. با این دستگاه می توان برنج تک نفره، کته کباب، ته چین مرغ، ماکارانی، پیتزا، مرغ بریانی و شیرنی و کلوچه را پخت.
ظرفیت دستگاه 110 پرس در ساعت بوده و زمان تقریبی پخت 13 دقیقه می باشد.

مزایا
افزایش رضایت مشتری به دلیل افزایش کیفیت
افزایش
فر برنج تک پرس دستگاهی است برای پخت برنج تک نفره در قابلمه های کوچک که به کته کباب مشهور است. این دستگاه اولین بار توسط شرکت خلاق دما گستر شیدپخت با سیستم تابشی طراحی و به بازار تجهیزات رستورانی ایران عرضه شده است. با این دستگاه می توان برنج تک نفره، کته کباب، ته چین مرغ، ماکارانی، پیتزا، مرغ بریانی و شیرنی و کلوچه را پخت.
ظرفیت دستگاه 110 پرس در ساعت بوده و زمان تقریبی پخت 13 دقیقه می باشد.

مزایا
افزایش رضایت مشتری به دلیل افزایش کیفیت
افزایش
مناظره حضرت آقا امام صادق علیه السلام با ابو حنیفه در مورد بطلان قیاس
شیخ مفید رضوان الله علیه روایت کرده است:
محمد بن عبید، عن حماد، عن محمد بن مسلم قال: دخل أبو حنیفة على أبی عبد الله علیه السلام فقال له: إنی رأیت ابنك موسى یصلی والناس یمرون بین یدیه فلا ینهاهم، وفیه ما فیه فقال أبو عبد الله علیه السلام: ادع لی موسى، فلما جاءه قال: یا بنی إن أبا حنیفة یذكر أنك تصلی والناس یمرون بین یدیك فلا تنهاهم، قال: نعم یا أبه إن الذی كنت اصلی له كان أقرب إ
راستی «نانی» تولید مهر97 است و چپی تولید دی 97. ولی زود قضاوت نکنید!
یک شکلات خوب چه شکلاتی است؟
به نظرم من شکلاتی است که هم خوش‌طعم باشد هم تا حدی آدم را بگیرد و سیرکند: حداقل برای یک عصرانه همراه با نوشیدنی گرم در زمستان.
خب، قیمتِ یک شکلات خارجی خوب چند است؟ 
تابلرون صدگرمی 22هزارتومان،
ریتر اسپرت 100گرمی 9500تومان،
بونتی 50 گرمی 9هزارتومان،
متروی 50 گرمی 8500تومان،
اسنیکرز 50 گرمی 8هزارتومان،
مارس 50 گرمی 8هزارتومان،
کیت کت 40 گرمی 6هزارتومان
رولو (نس
سوکرالوز
توضیحات
سوکرالوز یک شیرین کننده مصنوعی و جایگزین شکر است. این ماده به وسیله کلر زدن ساکارز تولید می شود. ساکرالوز در حدود ۳۲۰ تا ۱۰۰۰ بار شیرینتر از سقز است، سه بار شیرین تر از هر دو نوع آسپارتام و پتاسیم آکسسلفام و دو برابر شیرینتر از سدیم ساخارین است. پودر سوکرالوز فاقد کالری میباشد جایگزین شکر برای افراد دیابتی است و افراد دیابتی هم حتی میتوانند از محصولات تولیدی آن استفاده کنند. هنگامی که نوبت به انتخاب شیرین کننده های مصنوع

نیمرو! ناهار ظهر است. تنهایی توی خانه، رو به روی تلویزیون نشسته ام. به صبح فکر می کنم که رفته بودم نان بخرم. باران نم نم می زد. هوا اما سرد و سنگین بود. نفس که می کشیدم احساس می کردم تکه های دوده را درسته قورت می دهم. توی ذهنم به بارانهای اسیدی فکر می کردم و هر بار که قطره ای روی پلک یا گونه ام می افتاد، ناخودآگاه سریع پاکش می کردم. امروز مدرسه ها بخاطر آلودگی هوا تعطیل است.
تصویر و صدای گزارشگر درهم و برهم از پیش چشم هایم رد می شوند. مردی توی لباس
بسم الله الرحمن الرحیم 
غذا های مربوط به سحر
لینک ما در روبیکا:
https://rubika.ir/bestfood_m

تزیین سفره افطار
تزیین حلوا
تزیین شله زرد
آموزش تزیین خرما

تزیین فرنی
تزیین ماست
تزیین شیربرنج
تزیین پلو

تزیین الویه
تزیین حلیم بادمجان
سفره آرایی ماه رمضان
تزیین آش

تزیین سالاد
آموزش تزیین حلوا
آموزش تزیین سفره افطار
تزیین خرما

تزیین برنج
آموزش تزیین ظرف نان
تزیین سالاد ماکارونی
تزئین سالاد

دسرهای مخصوص افطار

کاکائو خرمایی
کیک خرما
حلوای موز
خواص گل کلم

گل کلم یک
سبزی همه کاره است که می‌تواند به صورت هوشمندانه در منو به عنوان مخلفات
یا در کنار غذای اصلی در سراسر جهان مورد استفاده قرار بگیرد. این گیاه
چلیپایی می‌تواند بخارپز شود یا در مایکروویو طبخ شود و یا می‌توانید آن را
با سبزیجات دیگر مانند سیب‌زمینی و نخود فرنگی به روش تفت روغن داغ آماده
کنید. همچنین می‌توانید آن را به سوپ اضافه کنید یا می‌توانید آن را رنده
کنید و به عنوان یک چاشنی در پارانتا (نان مغزدار هندی) استفاده
خواص گل کلم

گل کلم یک
خواص گل کلم

گل کلم یک
خواص گل کلم

گل کلم یک
خواص گل کلم

گل کلم یک
خواص گل کلم

گل کلم یک
خواص گل کلم

گل کلم یک
خواص گل کلم

گل کلم یک
خواص گل کلم

گل کلم یک
خواص گل کلم

گل کلم یک

امشب دیگه خیلی دلمون تنگ شده بود، زنگ زدیم که میشه بیاییم خونتون؟ گفتن بیایید بابا! ما هم دلمون تنگ شده!
همون دم در هم اول یه تست حبس تنفس کرونایی ازمون گرفتن
خیلی وقته جوجه رو ندیدم خب
انقد بازیگوش شده که دیگه راهی برای کنترلش نداشتن، هر بار یکی از اسباب بازیاش ضبط شده، رفته بالای کمد. هر موقع حرف مامانشو گوش میده بهش یه دونه یه دونه بر میگردونن.
سیستم جنگ روانیشو دوس داشتم! خیلی پیشرفته شده
اول که هی میگفت میخوام برای بابا چایی بریزم. بعد م
قرار بود شب بریم خونهء مامان اینا بمونیم که صبح برم سر جلسه و بچه ها بمونن، بخوابن. قطعا اگر صبح میخواستم برم، رقیه بیدار میشد و مامان رو به زحمت مینداخت. مامان گفت واسه شام بیاین. گفتم نه. عصر تو خونه نرگس برام الویه لقمه گرفت نخوردم. سیر بودم از ظهر. بچه م چه مهربون شده بود. پتو انداخت رو کمرم که از باد کولر درد گرفته بود. رانی هلو برام درست کرد. مواظب خواهرش بود. با این وضعیت چند صفحه مرور کردم و بعد رفتیم خونه مامان. تو راه هی گرسنه و گرسنه تر م
=این دیگه چیه؟
-مسواک؟
=این چیه؟
-صابون
=نداشتیم؟
-اگه داشتیم میخریدم؟
=یه هفته پیش یه بسته خریدم
-این مالِ صورته
=این برا چیه؟ (اشاره میزنم به یه چی که شبیه کاکائوئه)
-برو اونور بذار خریدمو بکنم
=مسواکت چی شد؟
-برا تو خریدم
=دارم که
-اونی که شما داری شده فرچه‌ی توالــ...... استغفرالله. برو اونور؟
=جواب میده هنوزا. دیگه لازم نیست بالا پایین کنی همین که میره تو دهن همه جا رو پوشش میده. (میخندم. نمیخنده)
-برو اونور
=کرانچی میخوری یا چیپس؟
-نگفتم برو اونور
آسیاب تغذیه یک دستگاه آماده سازی مواد مغذی ، دستگاهی برای ریختن مواد جامد به قطعات تختخواب است و برای دانه بندی طعم ها ، گندم ، اسپرسو و سایر مواد مغذی مورد استفاده قرار می گیرد. با بلاگتن همراه باشیددستگاه تپش یا گرانول مهمترین قطعه دستگاه خرد کن و محورهای لبه برش برای پودر شدن یا آرد شدن است. دستگاه ضربان ساز به دو دسته ، آسیاب آتاری و آسیاب صنعتی تقسیم می شود که همانطور که از نام این محصول پیداست برای حد کم تولید و محدودیت ایجاد بالا بصورت
استفاده رنگ کارامل در نوشابه های کولا و تولید شکلات و جایگزین  پودرکاکائو در تولید محصولات همچون کیک و کلوچه و بیسکویت و تولید سیر ترشی و ماء الشعیر امروزه بسیار مرسوم است .
ابتدا برای ساخت آن از فرآیند حرارتی شکر یا گلوکز استفاده میشد، کارامل های رنگی توسط گرما و وجود مواد قلیایی تولید میگردند. ماهیت مواد قلیایی مشخص کننده بار الکتریکی در مولکولهای کاراملی بوده و مشخص کننده تناسب انواع کاراملهای مختلف برای فرآورده های غذایی متفاوت است.
کتزیاس گوید، که روزى پانزده‏ هزار نفر از کارخانه شاهى غذا می‌خوردند و گوشت‏ گاو و گوسفند و بز و شتر و اسب و غاز و شترمرغ و انواع طیور و شکار به مصرف می‌رسید[1]. هراکلاید رویداد نگار سده چهارم پیش از میلاد گوید: «هر روز برای آشپزخانه پادشاه روی هم رفته هزار اسب، شتر، گاو، خر، شکار و برخی جانوران اهلی کوچک و نیز پرندگان بسیاری همچو شتر مرغ عربی که جانور بزرگی است، و غاز و خروس سر می‌برند»[2]. استرابو گوید ایرانیان پس از زفاف اندکی مغز استخوان شت
سوربیتول شیرین کننده ای است که در اکثر مواد غذایی با برچسب بدون قند یافت می شود و یک ماده افزودنی حافظ رطوبت و بهبود دهنده بافت است که طعم شیرین و دلپذیری دارد.
این ماده در بدن موجودات زنده توسط آنزیمی به نام سوربیتول دهیدروژناز تجزیه شده و به فروکتوز تبدیل می شود. فروکتوز در کبد به گلوکز ، گلیکوژن ، لاکتات و دی اکسیدکربن تبدیل می شود.  همانطور که می دانید گلوکز ساده ترین منبع انرژی در بدن است و گلیکوژن شکل ذخیره  شده گلوکز در بدن است که در کب
چگونه کرن بری را فریز کنیمکرن بری در فصل پاییز و زمستان به فصل می رسد و زغال اخته های تازه به زیبایی منجمد می شوند. این که آیا شما برای تعطیلات کیسه های زیادی خریداری کرده اید یا تصمیم به انبار کردن آن گرفته اید ، یخ زدن به شما امکان می دهد در حالی که از خوردن دستور العمل های زغال اخته تازه در تمام طول سال لذت می برید ، طعم شیرین و رنگ روشن آن را ضبط کنید.کرن بری تازه می تواند تا چهار هفته در یخچال بماند. هنگامی که به طور صحیح در فریزر ذخیره شد ، م
گندم از رایج‌ترین غلات موجود در سراسر جهان است. این محصول یکی از موفق‌ترین و با ثبات‌ترین محصولات زراعی در جهان به حساب می‌آید. با توجه به خواص گندم در سال‌های اخیر، با تقاضای بیشتری روبرو شده است.
مواد غذایی مانند نان، ماکارونی، بیسکویت، شیرینی، کیک، کلوچه و… فقط چند نمونه رایج هستند که از گندم تهیه می‌شوند. گندم به عنوان یکی از سالم‌ترین مواد غذایی بوده، و یک رژیم غذایی، غنی از مواد مغذی را تضمین می‌کند.
تحقیقات ثابت کرده است که گندم
برگر انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع گوشت آن طبقه بندی می‌شود.  

برگر بوقلمون با آویشن یک غذای یونانی‌ است. این غذا به دلیل استفاده از گوشت بوقلمون، از غذا‌های رژیمی است. این غذا جزء غذاهای فست‌فودی است.
مواد لازم:
گوشت بوقلمون: 600 گرم
فلفل‌دلمه‌ای قرمز: یک عدد
آویشن: ۲ قاشق چای‌خوری
پنیر فتا: نصف فنجان
سیر له شده: ۲ حبه
ارگانو یا پونۀ کوهی خشک: یک قاشق چای‌خوری
پودر پیاز: یک قاشق چای‌خوری
فلفل قرمز تند در صورت تمایل
نان همبرگر به تعداد
گندم از رایج‌ترین غلات موجود در سراسر جهان است. این محصول یکی از موفق‌ترین و با ثبات‌ترین محصولات زراعی در جهان به حساب می‌آید. با توجه به خواص گندم در سال‌های اخیر، با تقاضای بیشتری روبرو شده است.
مواد غذایی مانند نان، ماکارونی، بیسکویت، شیرینی، کیک، کلوچه و… فقط چند نمونه رایج هستند که از گندم تهیه می‌شوند. گندم به عنوان یکی از سالم‌ترین مواد غذایی بوده، و یک رژیم غذایی، غنی از مواد مغذی را تضمین می‌کند.
تحقیقات ثابت کرده است که گندم
فتوکلیپ نیماییِ طنز کرونایی «هم‌وطن! مغز را باید شست!» در وبگاه آپارات
نوبهارآمده باشید وُقوف، کون‌گشادی موقوف!
پیش‌از‌همه، امیدوارم پوزش‌پذیر بی‌پرده‌گویی‌ام باشید و ازآن رنجیده‌خاطر نشوید.
روزهای پرجوش‌وخروشِ اسفند 98 را با در خانه‌ماندن به‌نوبهار 99 بخیه زده‌ایم و اکنون که قرار است دست‌کم تا پایان فروردینِ افسونگر هم در خانه‌هایمان بمانیم، باید کیف‌مان ازهرجهت کوک باشد.
هرچند کرونا، طبعی سردپسند دارد و مجبورمان می‌کند با خ
صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی است که باید به آن توجه ویژه داشت.برای ترقیب بیشتر فرزندانمان به صبحانه سرو یک صبحانه کامل همراه با نان گرم و ترد می تواند به سلامت فرزندانمان و موفقیت آن ها در تحصیل کمک کند.پیشنهاد ما به شما استفاده از یک توستر نان است که هم کیفیت بالایی داشته باشد و هم به زیبایی آشپزخانه شما بیفزاید.
توستر کیچن اید مدل 5KMT2204E دارای مشخصات زیر می باشد:سیستم آسانسوری خودکار با قابلیت گرم نگه داشتن نان ، 7 حالت تست نان به همر
بکینگ پودر و جوش شیرین هر دو موادی ورآورنده و پف کننده خمیر هستند که در پخت و پز انواع نان ها و مواد غذایی دیگر مورد استفاده قرار میگیرند
جوش شیرین چیست؟ 
جوش شیرین یک ماده ورآورنده یا افزاینده حجم است که در محصولات غذایی پخته شده مانند انواع نان و کیک و کلوچه استفاده می شود. جوش شیرین رسماً به عنوان بی کربنات سدیم شناخته می شود. این یک پودر کریستالی سفید است که به طور طبیعی قلیایی یا اساسی است.
بکینگ پودر چیست؟
برخلاف جوش شیرین، بکینگ پودر یا
شد دو ماه. شصت روز است که از قالب قبلی بیرون زده‌ام. شصت روز است که قالب جدیدی بر تن زندگی‌ام کرده‌ام. در واقع زندگی‌مان را توی قالب جدید چپانده‌ام. با لغات بازی می‌کنم. می‌خواهم بگویم تولد ابی بوده است و من اینجا بوده‌ام. رفته بوده‌ام. نوبت فیزیوتراپی مامان بوده است و من رفته بوده‌ام. اول مهر غزل بوده و و من رفته بوده‌ام. مامان و بابا رفتند سفر. برگشتند و من رفته بوده‌ام. تولد مریم شد و من رفته بوده‌ام. انیمشین جدید دوبله شد و من رفته بود

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها